ادعای رسمی؛ پرسپولیس هم قرارداد حداکثری را زیر پا گذاشت


آفتاب نیوز :

بیست و سومین دوره لیگ برتر با قوانین نهایی قراردادهای باشگاهی آغاز شده است که با وجود گذشت 4 هفته از لیگ برتر به چالشی بزرگ برای فوتبال باشگاهی تبدیل شده است. در آستانه بازی های لیگ، فدراسیون فوتبال سقف قرارداد تیم ها را 320 میلیارد اعلام کرد و پس از پایان فصل نقل و انتقالات، کمیته ای به نام کمیته سقف قرارداد بازیکنان، قراردادهای بازیکنان 16 لیگ برتر را بررسی کرد. تیم ها این کمیته ابتدا به بحث قرارداد فوتبالیست های «سپهون» پرداخت و اعلام کرد که باشگاه اصفهانی در خصوص حداکثر قرارداد بازیکنانش قانون شکنی کرده است. تخلف سپاهونی در عدم رعایت سقف قرارداد باعث شد تا کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال وارد عمل شده و 4 امتیاز (هر بازی یک امتیاز) از این تیم کسر کند.

کسر امتیاز زردپوشان به دلیل عصبانیت آنها انجام شد و در چند روز اخیر باعث درگیری های زیادی بین فدراسیون فوتبال و منصور قنبرزدا با باشگاه “سپاهون” و محمدرضا ساکت سرپرست این باشگاه شد. نایب رئیس فدراسیون فوتبال و رئیس کارگروه کنترل قراردادها در گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: بازیکنی داشتیم که 104 میلیارد تومان با احتساب رضایتنامه قرارداد دو ساله‌اش هزینه کرد. این در حالی است که باشگاه های پیکان و هوادار برای یک فصل لیگ برتر در مجموع 100 میلیارد تومان هزینه کردند. سپاهانی ها حداکثر 600 میلیارد طلب داشتند و 6 بازیکن این تیم به دلیل افزایش سقف قرارداد نمی توانند برای زردپوشان اصفهانی بازی کنند.

با واکنش «سپهون» به سخنان قنبرزدا پیوست و این باشگاه اعلام کرد از نایب رئیس فدراسیون فوتبال شکایت کرده است. شکایت سپاهونی بی پاسخ نماند و با واکنش قنبرزدا همراه شد و وی تاکید کرد ناگفته هایی را که نتوانسته در برنامه تلویزیونی بیان کند در دادگاه خواهد گفت. بر این اساس منصور قنبرزدا در گفتگویی کوتاه درباره این ناگفته ها گفت: این ناگفته ها در دادگاه مطرح شود.

وقتی با قنبرزدا دعوا کردیم که حداقل باید صحبت کنیم، گفت: این هم مثل صدای دیگر کمیته انضباطی است و نمی دانم چرا اینقدر بلند بود. ضمن اینکه تصمیم گیری در مورد جمع آوری امتیاز در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال بوده و این موضوع مربوط به کارگروه نظارت بر قراردادها نیست. در صورت اعتراض سپاهانی ها به این تصمیم می توانند به کمیته بررسی مراجعه و درخواست بررسی مجدد موضوع را داشته باشند.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در پایان سخنان خود گفت: علاوه بر بازیکنان «پرسپولیس» مبلغ نهایی قرارداد نیز افزایش یافته که البته ناچیز است و این موضوع در کمیته انضباطی مطرح است. . . وظیفه ما بررسی قراردادهای همه تیم هاست. ما با سپاهان دشمنی نداریم که بی دلیل می خواهیم امتیاز آنها را کم کنیم. ما یک نهاد قضایی نیستیم که قضاوت کنیم.» صحبت های کنبرزدا نشان می دهد که فدراسیون فوتبال برای هیچ باشگاهی تعریفی ندارد و هرکس اشتباه کند مجازات می شود. اتفاق مهمی در فدراسیون فوتبال که گنبرزدا یکی از ارکان اصلی اجرای آن است.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما